Zapraszamy do odwiedzenia razem z Nami:
Szlak Piastowski – wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika
- Płowce – miejsce bitwy
- Kruszwica – kolegiata romańska, „Mysia Wieża” i jezioro Gopło
- Gniezno – Katedra, Stare Miasto, czas wolny
- Inowrocław – część uzdrowiskowa miasta, Park Zdrojowy i tężnia
Turystyczna trasa znana pod nazwą Szlak Piastowski jest najstarszą tego typu trasą w Polsce. I chyba nikt nie ma wątpliwości, iż leży ona naobszarze Wielkopolski, części Kujaw i Pałuk. Jej przebieg łączy najważniejsze obiekty i zabytki naszej historii związanej z początkami państwa polskiego. U podstaw stworzenia trasy wycieczkowej znanej jako Szlak Piastowski, stanęła wiedza historyczna i świadomość, że to właśnie na tych terenach powstawały zręby państwowości polskiej. To na obszarach wokół Gniezna Piastowie rozpoczęli budowę swojej domeny, a w konsekwencji państwa.
Włocławek - wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika
- Zwiedzanie Katedry
- Zwiedzanie Starówki, spacer Bulwarami
- Zapora wodna, Krzyż bł. ks. Jerzego Popiełuszki
- Pałac Bursztynowy ( opcjonalnie)
- Pałac Bursztynowy we Włocławku - to kompleks hotelowy, restauracyjny, konferencyjny i rekreacyjny – oaza piękna pod każdąpostacią – marmurowe wariacje, zielone pejzaże, iluminacje świetlne, kaskady wodne, przestrzeń oraz misteria tkanin, obrazów i formy.
Bazylika Katedralna - gotycki kościół katedralny z 1340-1411 r. ufundowany został przez biskupa Macieja z Gołańczy. W ciągu wieków wielokrotnie był rozbudowywany.
Stare Miasto - budynki należą do zaledwie kilku obiektów zachowanych z XVIII w. we Włocławku. W latach 1966-1972 w obydwu kamieniczkach przeprowadzono kapitalny remont z rekonstrukcją pierwotnego układu wnętrz. W 1972r. w kamieniczkach powstało Muzeum Historii Włocławka.
Tama na Wiśle - budowę stopnia wodnego we Włocławku rozpoczęto w 1962 r., a oficjalne przekazanie do eksploatacji nastąpiło 7 listopada 1970 r. Stopień zlokalizowany na 674,85 km Wisły, stanowi przegrodę rzeki o długości przeszło 1 km. Budowla składa się z kilku elementów usytuowanych liniowo w przekroju koryta rzeki.
Szlak Nadwiślański – wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika - Ciechocinek ( spacer po uzdrowisku, zabytkowe tężnie, czas wolny 1h ), Toruń (spacer po Starówce, wizyta w Dworze Artusa – sklep z toruńskimi piernikami, Krzywa Wieża, Dom M. Kopernika, czas wolny – 1 godzina)
Ciechocinek - jest jednym z najstarszych uzdrowisk polskich, o unikatowych właściwościach leczniczych i walorach przyrodniczych i turystycznych, bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego.
Toruń – jest jednym z najstarszych miast Polski (blisko 800-letnim) oraz dużym ośrodkiem naukowym i turystycznym. W 1997 r. toruński zespół staromiejski wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Licheń – wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika
- Zwiedzanie starej i nowej części Sanktuarium Maryjnego:
- Kościół św. Doroty, Golgota, Bazylika
- Pobyt w domu Pielgrzyma „Arka”
- Zwiedzanie miejsca objawień ( las Grąbiński)
- Udział w Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej
W Licheniu znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Historia sanktuarium sięga 1813 roku, kiedy pod Lipskiem miała miejsce bitwa narodów. W bitwie tej poważne rany odniósł Tomasz Kłossowski, kowal z okolic Lichenia, walczący po stronie wojsk napoleońskich. Jak podaje tradycja, konający żołnierz modlił się w rodzinnych stronach o szybką śmierć. Wtedy ukazała mu się Matka Boska z Orłem Białym i w zamian za obietnicę szczęśliwego powrotu do domu, poleciła, by poszukał jej wizerunku i zaniósł w rodzinne strony. Po 23 latach uratowany żołnierz znalazł we wsi Ligota, niedaleko Częstochowy, na przydrożnym drzewie stary obraz, najbardziej podobny do zapamiętanego oblicza z wizji. Wziął go ze sobą i umieścił w kapliczce na sośnie w lesie grąblińskim, nieopodal Lichenia. Namalowany na modrzewiowej desce przez nieznanego malarza obraz, przedstawia Najświętszą Maryję Pannę spoglądającą na rozpostartego na jej piersiach orła białego w koronie. BAZYLIKA MATKI BOŻEJ BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI to największy kościół w Polsce.
Skansen Kłóbka – wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika
- Wizyta w Kowalu
- Zwiedzanie Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego
Szlak Baroku – wycieczka autokarowa pilotowana przez licencjonowanego przewodnika
- Obory –Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej - udział w Mszy Św.
- Brodnica – muzeum, zamek krzyżacki
- Szafarnia – ośrodek Chopinowski
- Golub Dobrzyń – zamek-rezydencja Anny Wazówny