Uzdrowisko Wieniec-Zdrój to jedno z najstarszych i najpiękniej położonych uzdrowisk na Kujawach. Kuracjuszy gości już od 1923 roku. Znajdujemy się w centralnej Polsce,
6 km od Włocławka, 10 km od autostrady A1, w otoczeniu lasów sosnowych, stanowiących idealne miejsce do kuracji i wypoczynku.
Znajdziecie tu Państwo profesjonalną opiekę personelu medycznego o wysokich kwalifikacjach, doskonały standard bazy hotelowej, żywieniowej i zabiegowej.
Zadbamy o Państwa zdrowie w otoczeniu wyjątkowego mikroklimatu ponad stuletnich lasów sosnowych, z życiodajnymi wodami: siarkowymi, mineralnymi z zawartością selenu oraz borowiny z własnych złóż. Właściwości lecznicze wód zostały potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Państwowy Zakład Higieny.
Posiadamy nowoczesną bazę zabiegową.
Oferujemy ponad 70 różnych zabiegów leczniczych z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, balneoterapii z użyciem własnych naturalnych surowców: wód leczniczych siarkowych, mineralnych z zawartością selenu, a także borowiny.
Odkryj uroki Uzdrowiska Wieniec-Zdrój i skorzystaj z pobytu w nowoczesnym i luksusowym obiekcie Jutrzenka Medical SPA, w samym sercu pięknych Kujaw.
Zapraszamy z rodziną, z ukochaną osobą, z przyjaciółmi lub na chwile relaksu w pojedynkę.
Znajdujemy się w centralnej Polsce, 6 km od Włocławka, 10 km od autostrady A1, w otoczeniu lasów sosnowych, stanowiących idealne miejsce do kuracji i wypoczynku.
Poznaj nasze obiekty:
Na przełomie XIX i XX wieku na terenach należących do barona Leopolda Kronenberga odkryto źródła siarczano-wapienne. Pomimo niebagatelnych wartości wód mineralnych, baron Kronenberg nie wyraził zgody na wybudowanie kurortu w obrębie swoich dóbr. Jedynie mieszkańcy okolicznych miejscowości mogli korzystać z dobrodziejstw leczniczych złóż.
Po I wojnie światowej powstały sprzyjające warunki rozwoju lecznictwa sanatoryjnego. Wówczas to Stanisław Smolka - uważany za twórcę uzdrowiska, zainteresowany uzyskanymi dotychczas rezultatami specjalistycznych badań geologicznych, zwrócił się do Leopolda Kronenberga z propozycją utworzenia miejscowości uzdrowiskowej.
Wobec zanegowania pomysłu, inż. Stanisław Smolka wystąpił do Departamentu Lasów Państwowych o zezwolenie na prace wiertniczo-badawcze oraz dzierżawę ok. 7 ha pod budowę przyszłego sanatorium na terenach sąsiadujących z dobrami barona.
4 maja 1922 r. z głębokości 116 m trysnęło pierwsze źródło wody siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowo-siarczkowej. Odkryto również bogate złoża borowiny.
Działająca dotychczas nieformalnie grupa entuzjastów – ludzi dysponujących wiedzą i środkami materialnymi, którzy gotowi byli wyłożyć je na projekt, utworzyła 19 kwietnia 1923 r. spółkę. Był to początek działalności uzdrowiska w Wieńcu-Zdroju.