Uzdrowisko Wieniec, Wieniec-Zdrój
T: +48 (54) 272 10 00
Uzdrowisko Wieniec, Wieniec-Zdrój
Kościół Miłosierdzia Bożego w Wieńcu-Zdroju
Wybierz
datę przyjazdu
Wybierz
datę wyjazdu
Gwarancja najniższej ceny
Kościół Miłosierdzia Bożego w Wieńcu-Zdroju

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Uzdrowisku Wieniec – Zdrój, ufundowany przez ks. prał. Bogumiła Lewandowskiego i Diecezję Włocławską, zbudowany staraniem ks. prał. Lesława Witczaka w latach 2006-2009.

W 1994 roku do Uzdrowiska przyprowadził się ks. prał. Bogumił Lewandowski, kapłan diecezji włocławskiej, długoletni pracownik Stolicy Apostolskiej. Zamieszkał w zakupionym przez siebie domu przy ulicy Brzozowej, sąsiadując z Siostrami Franciszkankami Rodziny Marii.

Ksiądz Bogumił wielokrotnie mówił o potrzebie zbudowania świątyni na terenie Wieńca Zdroju. Planował na posesji sióstr utworzyć „Dolinę Miłosierdzia”, aby szerzyć kult Miłosierdzia Bożego a wiernym umożliwić spełnianie praktyk religijnych. Niestety, rok później siostry zakonne sprzedały swoją nieruchomość i wyprowadziły się z uzdrowiska. Za życia nie udało się księdzu prałatowi zrealizować zamierzonych planów. Zmarł 31 sierpnia 2001 roku. Zostawił testament na mocy którego Diecezja Włocławska otrzymała znaczące środki materialne na budowę świątyni. Ówczesny Biskup Włocławski - Bronisław Dembowski dekretem z dnia 19 czerwca 2002 roku zlecił księdzu Lesławowi Witczakowi, pracownikowi kurii diecezjalnej przygotowanie inwestycji na wcześniej zakupionej przez diecezję działce. Wydawało się, że nie będzie większych trudności ze zrealizowaniem „ostatniej woli” księdza prałata. Na początku 2002 roku ksiądz Witczak zlecił Spółce „Sztuka Użytkowa” z Łodzi wykonanie projektu Ośrodka Duszpasterskiego w Wieńcu Zdroju.

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Uzdrowisku Wieniec – Zdrój, wzniesiony wg projektu architektów: Dariusza Witasiaka, Pawła Marciniaka i Zbigniewa Wilińskiego z Łodzi, ufundowany przez ks. prał. Bogumiła Lewandowskiego i Diecezję Włocławską, zbudowany staraniem ks. prał. Lesława Witczaka w latach 2006-2009.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Kościoła http://www.wienieczdroj.diecezja.wloclawek.pl/

Msze św.
Niedziela i Święta godz.
9.30 oraz godz. 11.00
w sobotę msza św. z niedzieli:
od 1.04. do 30.09. godz.19.00
od 1.10. do 31.03. godz.16.30
w dni powszednie:
od 1.04. do 30.09. godz.19.00
od 1.10. do 31.03. godz.16.30

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij