Nasze własne naturalne bogactwa lecznicze

"Selenka" Wieniec-Zdrój


     Selenka- naturalna woda mineralna o niezwykłych właściwościach, średniozmineralizowana, bogata w selen, lit, magnez, wapń i potas. 
Stanowi uzupełnienie minerałów niezbędnych w codziennej diecie każdego człowieka. Pierwiastek selen – potocznie zwany pierwiastkiem życia - dodatnio wpływa na naszą urodę, opóźniając proces starzenia, utrzymując tkanki w młodzieńczej elastyczności. Ma również korzystny wpływ na nasze siły witalne, ogólną kondycję organizmu, jest pomocny w stanach wyczerpania, apatii i przewlekłego stresu.

 

Borowina – bardzo dobrej jakości


     Wydobywana z trzech złóż o nazwie „Wieniec A, B, C”, których powierzchnia całkowita wynosi 16,93 h. Zasoby można w przybliżeniu ocenić na około 109 tys. m3. Zabezpiecza to potrzeby uzdrowiska na 150 lat.

      Zabiegi borowinowe mają pozytywny wpływ na organizm ludzki dzięki właściwościom fizycznym, fizykochemicznym, chemicznym i biologicznym. Stosuje się je 

w chorobach: układu ruchu i neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, chorobach skóry, chorobach układu oddechowego.

 

Woda siarczanowo-chlorkowo-wapniowo-sodowo-fluorkowo-siarczkowa


      Odwiert w Wieńcu- Zdroju znajduje się na głębokości 130,9 m. Zasoby w kat. B-27m3/h.

      Wody mineralne zawierające związki siarki stosowane są głównie do kąpieli w leczeniu chorób reumatycznych. W przebiegu leczenia z użyciem tych wód wykazano również zmniejszenie ciał tłuszczowych we krwi, stężenia cholesterolu i trójglicerydów oraz zwiększenie stężenia fosfolipidów.


Łagodny mikroklimat


     Czystość powietrza i łagodne bodźce klimatyczne wywołują korzystne efekty biologiczne, przyczyniają się do normalizacji nastroju, usprawniają czynności narządów, zwiększają naturalną odporność organizmu, niwelują szkodliwe skutki cywilizacji, stanowiące podłoże wielu chorób.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką plików cookies. Akceptuję